הרשמה   |   שאלות תשובות
 
 

רומנטיקה - לא רק פרחים ונרות

מהי רומנטיקה? האם היא מסתכמת בסממנים חיצוניים כמו פרחים, נרות או שקיעה באופק? מסתבר שלא. כי רומנטיקה יותר מכל דבר היא אופי וצורך, וכאשר מדובר בדבר האמיתי הוא מתבטא בכל צעד של "הרומנטיקנים" - גם בשגרת היום, גם אחרי עשרים שנים ביחד וגם בפרק הרבה יותר בוגר ומפוכח כמו פרק ב'.

מאת: מערכת פרק ב'   |   20:37 2010 / 02 / 02
אח, רומנטיקה, רומנטיקה...

שקיעה באופק, רחש גלים, זוג צעיר רץ על החול הרטוב, יד ביד... אח, כמה שזה רומנטי. אחר צהריים גשום, זוג פוסע ברחוב עם מטריה, הוא נכנס לרגע לחנות הפרחים, יוצא ומגיש לה ורד... שיא הרומנטיקה! חדר בצימר בצפון הארץ, מיטה עם מצעים לבנים, מסביב נרות מפיצים אור עמום וניחוח מבושם... איזה רומנטי! כן, כן, אלה התמונות שרצות בראשנו כשהמילה רומנטיקה נזרקת לחלל האוויר. אנחנו הרי מושפעים - מסרטים, תמונות, פרסומות... אבל רומנטיקה איננה רק פרחים ונרות, היא משהו הרבה יותר עמוק...


רומנטיקה היא דרך חיים

רומנטיקה אמיתית אינה דורשת מאמץ או תפאורה מיוחדת. היא פשוט נמצאת שם - בכל צעד. כשאת יושבת בין חברותייך ורואה פתאום איך בן זוגך מביט בך באהבה - זו רומנטיקה. כשאתה חוזר מיום קשה בעבודה, ובפתח הדלת היא מקבלת אותך בחיוך ובחיבוק - זו רומנטיקה. כשאתה קם מוקדם בבוקר כדי להכין לה את הקפה שהיא אוהבת רגע לפני שהיא מתעוררת - זו רומנטיקה. כשהיא באה איתך לכדורגל, למרות שלא ממש אכפת לה מי נגד מי - זו רומנטיקה. לרומנטיקה אין גיל ואין תזמון של פרק א' או פרק ב'. לא חייבים לרוץ בשבילה בין גלי הים או להדליק עשרות נרות. צריך פשוט להיות.... טיפוס רומנטי.


רומנטיקה היא אופי

יש הסבורים שרומנטיקה שמורה רק ליפים והצעירים. אחרים יגידו שרומנטיקה קיימת רק בתחילתו של
קשר. המציאות מוכיחה אחרת. יש צעירים שהרומנטיקה מהם והלאה, ולעומתם יש זוגות של פרק ב' שהרומנטיקה ביניהם פורחת. יש כאלה שהקשר ביניהם מלכתחילה לא מבוסס על יותר מדי רומנטיקה ויש זוגות שנשואים שנים רבות והרומנטיקה עוד חיה בתוכם. כי רומנטיקה היא קודם כל עניין של אופי. אם גבר כלשהו הוא רומנטיקן מטבעו - מטבע הדברים זה יבוא לידי ביטוי ביחסיו עם בת הזוג. אם אישה מסוימת היא רומנטית חסרת תקנה - היא תממש זאת במסגרת אהבתה לבן זוגה. ואם שני בני הזוג הם רומנטיקנים - החגיגה המתקתקה תעלה על גדותיה.


רומנטיקה - עם ובלי קשר

רומנטיקנים בנשמתם יהיו רומנטיים תמיד - גם בתקופות שאין להם קשר זוגי. במצבים כאלה הרומנטיקה תתבטא בשירים מרגשים שהם יכתבו, ברומנים שהם יקראו או בסרטי אהבה בהם הם יצפו. אנשים "מהזן הרומנטי" יתרגשו כשיראו ילד קטן מחייך בעגלה או שני כלבלבים מתרוצצים במדשאה. הם יזילו דמעה כשהחבר או החברה יעמדו מתחת לחופה, או כשמישהו יכתוב להם אי מייל של תודה. רומנטיקנים, עם או בלי קשר רומנטי - הם פשוט אנשים רגשניים. בקשר זוגי הרגשנות הזאת מתגשמת ברומנטיקה.


כולם רוצים רומנטיקה?

רומנטיקה איננה נחלת הכלל. יש כאלה שאפילו יראו בה משהו פתטי, מאולץ, אפילו קצת מטופש. אמרנו כבר, רומנטיקה היא יותר מכל דבר אחר - עניין של אופי. ישנם אנשים מאוד מעשיים, פרקטיים, ממוקדי מטרה, שהרומנטיקה "לא עושה להם את זה". לעומת זאת, אצל "הטיפוסים הרומנטיים" מדובר ממש בצורך שעליהם לספק. מבחינתם, הרומנטיקה היא חלק בלתי נפרד מהזוגיות, מהאהבה, מהחיים. הם יביעו אותה במילים ובמעשים - היא פשוט קיימת אצלם בילט-אין.


פרק ב' - הרומנטיקה עוד חיה וקיימת!

מי שהיה רומנטיקן בגיל 16, ימשיך להיות כזה גם במסגרת פרק ב' - בגיל שלושים, ארבעים או חמישים. הרומנטיקה תמשיך לפרוח אצלו עם כל הסממנים - גם הנרות והפרחים, אך לא רק. הקסם באוויר יורגש כי יש מי שמזמין אותו ויש מי שצריך אותו. יתירה מזאת - לקראת פרק ב' מגיעים יותר מפוכחים ובוגרים, ואז מן הסתם גם בוחרים את בן או בת הזוג המכורים... לרומנטיקה!


 
הכרויות
 
 
אהבה
 
 
רומנטיקה
 
 
זוגיות
 
 
BodyReset - להתאהב בעצמך מחדש
הגיע הזמן שלך לפגוש את עצמך בדרך חדשה: רזה יותר, בריאה ומאוזנת יותר. בעזרת שיטת BodyReset ניתן (אהבה)
 
יש לנו שותפים לזוגיות
פרק ב' מזמן לבני הזוג זוגיות שהיא שותפות רבת משתתפים - ילדים, משפחה, חברים, הרגלים. בני הזוג (זוגיות)
 
הפעם באתי להכיר באמת!
עד כמה אנחנו מכירים את בני זוגנו לפני החתונה? עד כמה אנחנו בוחנים אם הם מתאימים לנו (הכרויות)
 
איך התגברתי על הפחד להכיר
לא חשוב כמה דייטים היו לך בחיים - אם הדייט האחרון היה לפני עשרים שנה, היכוני לפחד (הכרויות)


הרשמה   |   שאלות תשובות   |   פניה למערכת   |   תקנון

הכרויות   |   אהבה   |   רומנטיקה   |   זוגיות