הרשמה   |   שאלות תשובות
 
 

יש לנו שותפים לזוגיות

פרק ב' מזמן לבני הזוג זוגיות שהיא שותפות רבת משתתפים - ילדים, משפחה, חברים, הרגלים. בני הזוג מביאים איתם למערכת היחסים החדשה את כל מה שנולד ונצבר להם עם השנים. המורכבות הזאת אינה קלה להתמודדות ולעיתים אפילו בעייתית מאוד. שלב ראשון בהצלחת השותפות היא - הכרת השותפים. אחר כך צריך פשוט להתחיל להתרגל... לכולם!

מאת: מערכת פרק ב'   |   18:13 2010 / 02 / 03
פרק ב' - איזו מין שותפות זו?

פרק ב', כמו כל פרק של זוגיות בחיים, הוא סוג של שותפות. וזו לא סתם שותפות - רק כשנכנסים לתוכה מגלים עד כמה היא מורכבת, עדינה ובעייתית. כשאתם זוג צעיר שמכיר, מתאהב ומקים זוגיות ממוסדת ראשונה, השותפות מתחילה בשני שותפים. זה הבסיס - את והוא, אתה והיא, ומכאן מתחילה להיבנות מערכת שלמה ושמה משפחה. הילדים שנולדים לבני הזוג הם פרי הזוגיות שלהם, ולפיכך הם צומחים בתוך השותפות כחלק אינטגרלי וטבעי. שונה הדבר לחלוטין כשמדובר בשותפות מסוג פרק ב' - כי כאן כבר בנקודת הפתיחה הזוגיות אינה כוללת רק שני שותפים, אל תטעו ולו לרגע. בפרק ב' לבני הזוג יש שותפים לזוגיות ויש להם תביעות משלהם ורצונות משלהם, ובהחלט צריך וראוי להתייחס אליהם. הם שותפים לזוגיות ולא ניתן להתעלם מהם.


השותפים המלאים של זוגיות פרק ב'

הזוגיות של פרק ב' היא מולטי-שותפות. נכון, זה קודם כל היא והוא, אבל זה גם הילדים שלו וגם הילדים שלה, זה הגרושה שלו והגרוש שלה, זה החברים שהוא צבר במשך שלושים שנה וזה החבר'ה שמלווים אותה מאז שהילדים נולדו. יתירה מזאת, אפילו ההרגלים ודפוסי ההתנהגות שנרכשו ונטבעו בכל אחד עם השנים - הופכים לשותפים לזוגיות. פרק ב' מפגיש שני אנשים עם מטען מאוד גדול וכבד, וצריך לדעת להתמודד איתו. השותפים של פרק ב' לא נבנים עם הזמן, לא צומחים מתוך הזוגיות - אלא פורצים אליה בסערה. הילדים הם כמובן שותפים מלאים, בעיקר כשהם עוד קטנים וחיים עם בני הזוג. ילדים הם סוגיה מורכבת גם כשהם שלך, אבל הם עניין מורכב שבעתיים כשהם נכנסים לחייך כעסקת חבילה. אלו שותפים מאוד דומיננטיים, שמשפיעים על בני הזוג, ויוצרים אצלם הרבה רגישויות ורגשות. חשוב מאוד לקחת את הדברים בפרופורציות הנכונות ולתת לכל "שותף" כזה את תשומת הלב שמגיעה לו. בסופו של דבר גם חייהם השתנו וגם להם יש שותפים חדשים - בני הזוג צריכים להבין זאת, לרכך, לתת, לחבק, כדי להפוך את כל "השותפות" לנעימה וזורמת יותר.


השותפים הנלווים של זוגיות פרק ב'

כאמור, לא רק הילדים שלו ושלה משתתפים בזוגיות החדשה. השותפים הנלווים הם חברות וחברים שנצברו במהלך השנים. בדרך כלל כשבני זוג צעירים מתחילים חיים משותפים הם מביאים איתם מטען קטן של חברים - מעט מהתיכון, עוד אחד או שניים מהצבא, ואולי עוד כמה מהאוניברסיטה. בדרך כלל עם השנים "נושרים" אלה שלא מתאימים לשני בני הזוג, ונשארים, מתווספים ומתגבשים כאלה שמקובלים על שני הצדדים. המצב שונה לחלוטין בזוגיות של פרק ב'. כאן כל אחד מבני הזוג מביא עימו מטען מאוד משמעותי ומגובש של חברות וחברים, ואין שום כוונה לוותר על אף אחד מהם, גם לא על מישהו שבן הזוג החדש ממש לא מתחבר אליו. גם השותפים האלה מעוררים לפעמים רגישויות או חילוקי דעות. כאן יש לנהוג על פי הכלל: אל תהיה צודק - היה חכם. צריך לדעת לתמרן בין החברים "הישנים" של כל צד, להכיל ולקבל כל אחד או לחילופין לאפשר לבת/בן הזוג להיפגש עימם בנפרד.


השותפים הסמויים של זוגיות פרק ב'

קבלו אותם - הם שם ותמיד יהיו איתכם: הגרוש שלה, הגרושה שלו. מערכת היחסים עם הנשים והבעלים מפרק א', תרצו או לא - נכנסת למערכת היחסים בין בני הזוג של פרק ב'. הקשר עם בני הזוג הקודמים משפיע מאוד - בין אם הוא קשר טוב וחברי ובין אם הוא גרוע ובעייתי. כך או אחרת מדובר בשותפים נוספים עימם נדרשים בני הזוג להתמודד. הנושא טעון קנאות, חששות, רגשות אשם ושאר רגשות, שנכנסים לסבך העדין של הזוגיות החדשה. לפיכך, חשוב להימנע מהשוואות או משחקי כבוד. צריך לקבל זה את זו עם כל "החבילה", לסייע ולתמוך אם הגרוש שלה הרגיז אותה, ובאותה מידה לקבל ולהכיל את העובדה שהוא שומר על יחסים טובים עם אשתו לשעבר.


לוותר, לתת אמון ולזרום...עם כל השותפים

כמו בכל שותפות - סוד ההצלחה הוא בהבנה, ויתור ואמון. אם בני זוג מבינים מראש מה עומד לפניהם, מי השותפים בזוגיות שלהם, ואם הם נכונים לוותר במקרה הצורך, להיות פתוחים ומכילים במצבים שונים, לתת אמון האחד בשני, להשתחרר מהאגוצנטריות ולראות גם את הצד השני - אז העסק מצליח. ואם מצליחים להפוך את כל השותפים לחיוביים - זה לא סתם מזל, זאת חוכמה. אז שתהיה לכם שותפות מוצלחת וזוגיות נפלאה!


 
הכרויות
 
 
אהבה
 
 
רומנטיקה
 
 
זוגיות
 
 
BodyReset - להתאהב בעצמך מחדש
הגיע הזמן שלך לפגוש את עצמך בדרך חדשה: רזה יותר, בריאה ומאוזנת יותר. בעזרת שיטת BodyReset ניתן (אהבה)
 
אין הזדמנות שנייה לרושם ראשוני
רושם ראשוני, כך מסתבר, יכול להיות משמעותי ובלתי הפיך. הסיפור של מירה מוכיח זאת חד משמעית. את (הכרויות)
 
הגבר הרומנטי - פתאום זה עובד עליי
שנים חייתי בלי רומנטיקה וזה לא היה חסר לי... עד שיונתן נכנס לחיי, ואז הבנתי כמה יש (רומנטיקה)
 
איך התגברתי על הפחד להכיר
לא חשוב כמה דייטים היו לך בחיים - אם הדייט האחרון היה לפני עשרים שנה, היכוני לפחד (הכרויות)


הרשמה   |   שאלות תשובות   |   פניה למערכת   |   תקנון

הכרויות   |   אהבה   |   רומנטיקה   |   זוגיות